سه شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۶
دكتر همتي در مراسم گشايش اولين دوره آموزشي مديريت حرفه اي هدف ما تربيت مديران حرفه اي براي صنعت بيمه است
۱۳۹۶/۷/۲
۱۶۲
دكتر همتي در مراسم گشايش اولين دوره آموزشي مديريت حرفه اي هدف ما تربيت مديران حرفه اي براي صنعت بيمه است

به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي، اولين دوره آموزشي تخصصي مديريت بيمه ويژه مديران كليدي صنعت بيمه به پيشنهاد رئيس كل بيمه مركزي و با مديريت پژوهشكده بيمه آغاز مي شود.

در اين نشست، دكتر همتي با تاكيد بر ضرورت آموزش در صنعت بيمه گفت: صنعت بيمه نيازمند مديران حرفه اي و چند بعدي است چرا كه مديران اين صنعت علاوه بر دانش بيمه اي بايد تسلط نسبي بر امور مالي، مديريت ريسك، حقوق، اقتصاد و ساير رشته هاي مرتبط داشته باشند.

رئيس كل بيمه مركزي، هدف از برگزاري اين دوره آموزشي كه چارچوب و اساتيد آن با حساسيت خاصي  و منطبق بر دوره هاي اموزشي موسسات معتبر بيمه خارجي انتخاب شده است را تربيت مديران حرفه اي دانست و گفت: اين دوره ها به گونه اي طراحي شده كه كارگاهي و متفاوت از دوره هاي كلاسيك برگزار شود تا آموزش كاربردي داشته باشيم.

دكتر همتي افزود: با توجه به آيين نامه حاكميت شركتي، مديران كليدي صنعت بيمه بايد از سطح قابل توجهي از دانش برخوردار باشند تا بتوانيم مشكلات اين صنعت را حل كنيم و مديريت شركت هاي بيمه به سمت هدايت بر اساس دانش، علم و دور انديشي باشد.

همچنين در اين نشست، دكتر امير صفري، سرپرست پژوهشكده بيمه به ارائه گزارشي از روند طرحي، برنامه ريزي و اجرا اين دوره پرداخت و گفت: كليد برگزاري اين دوره با حضور و تاكيد دكتر همتي به آموزش و تربيت مديران حرفه اي زده شد و متعاقبا براي تعيين چارچوب اين دوره با موسسات معتبري همچون چارتر لندن، موسسه بيمه مالزي، سازمان مديريت صنعتي و ... مذاكره شد.

وي افزود: اين دوره ۱۲۶ ساعته از ۳۰ شهريور و براي ۲۴ نفر از مديران و كارشناسان صنعت بيمه از سوي پژوهشكده بيمه برگزار مي شود.

لازم به ذكر است، نشست افتتاحيه اولين دوره اموزشي تخصصي ويژه مديران كليدي با حضور اساتيد و دانشجويان اين دوره برگزار شد و نظرات خود را مطرح كردند.

منبع:وب سایت رسمی بیمه مرکزی

  • بیمه سرمد
  • بیمه
  • سرمد
  • بیمه مرکزی
  • صنعت بیمه
  • sarmad
بالا