دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
سئوالات متداول
بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟ بیمه عمر و سرمایه‌گذاری موجود در بازار بیمه کشور از مدل شناخته‌شده جهانی Flexible Universal Life برگرفته شده است .در این محصول ، فرد با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و هدف خود از خرید بیمه‌نامه، مبلغی را به عنوان حق‌بیمه پرداخت می نماید که بخشی از آن بابت هزینه پوشش‌ها کسرو مابقی آن به عنوان اندوخته بیمه‌گذار سرمایه‌گذاری می‌گردد.
مشكل‌ هزينه‌های جراحی ‌و بستری شدن‌ در بيمارستان‌ را چگونه‌ می توان‌ با بيمه‌ حل‌كرد ؟ هزينه‌های روزافزون‌ درمانی، به ‌ويژه‌ هزينه‌های جراحی و بستری شدن‌ در بيمارستان‌، يكی از مشكلات‌ جدی ‌خانواده‌ها است‌. اين‌ هزينه‌ها را با پرداخت‌ حق‌ بيمه‌سرانه‌ معينی می توان‌ بيمه‌ كرد
بيمه‌گذار چقدر فرصت‌ دارد تا وقوع ‌حادثه‌ منجر به‌ خسارت‌ را به‌ اطلاع‌ بيمه‌ گر برساند ؟ تا پنج ‌روز از تاريخ ‌اطلاع‌ خود از وقوع‌ حادثه‌، قبل‌ از اينكه ‌آثار حادثه‌ از ميان‌ برود و بيمه‌گر بتواند كارشناس‌ خود را برای ‌ارزيابی خسارت‌ و ميزان‌ تعهد خود اعزام‌ كند.
مستمری بیمه عمرچیست؟ در بيمه‌نامه‌های مستمری، بيمه‌گر پرداخت‌ مستمری را برای مدت‌ معين‌ و يا تمامی حيات‌ بيمه‌ شده‌تعهد میكند.به‌ عبارتی بيمه‌های مستمری به‌ كار افرادی می آيد كه‌ در دوران‌ حيات‌ و فعاليت‌ خودسرمايه‌ای را اندوخته‌اند و اينك‌ می خواهند حداكثر بهره‌ را از آن‌ بگيرند.
مزایای بیمه عمر سپهر سرمد - پرداخت سود تضمینی 16درصد در 2سال اول قرارداد - دریافت وام تا 90درصد اندوخته بیمه‌نامه از پایان سال دوم قرارداد (بدون نیاز به ضامن)- بازخرید بیمه‌نامه برابر با اندوخته بیمه‌نامه و بدون کسر هیچ‌گونه جریمه‌ای در ماه اول- امکان دریافت مستمری از محل اندوخته بیمه‌نامه- معافیت مالیاتی-دریافت سود پیش بینی
پوششهای بیمه عمر سرمایه فوت(40 برابر حق بیمه) ‌فوت حادثه( 160 برابر حق بیمه)نقص عضو حادثه ( 40 برابر حق بیمه)معافیت پرداخت حق‌بیمه ( پرداخت به جای بیمه گذارتا 20 سال)مستمری ( پرداخت تا 3 برابر حق بیمه تا 20 سال)بیماری‌های صعب‌العلاج (شامل سکته قلبی، مغزی، عمل قلب باز، انواع سرطان و پیوند اعضااصلی حداکثر 7.5 برابر حق بیمه برای هر بیماری)هزینه‌پزشکی حادثه ( 7.5 برابر حق بیمه در هر سال)
بیمه عمر مانده بدهکار چیست؟ سازمانها و بانكها در مقابل‌ پرداخت‌ وام‌ خريد ومسكن‌، اموالی را به‌ رهن‌ يا وثيقه‌ می گيرند در صورت ‌فوت‌ وام‌ گيرنده‌ ممكن‌ است‌ بازماندگان‌ از پرداخت ‌وام‌ عاجز باشند، راه‌ حل‌ اين‌ مشكل‌ بيمه‌است‌، با توجه ‌به‌ بيمه‌ عمر مانده‌ بدهكار، هرگاه‌ وام‌گيرنده‌ فوت‌ كند، بازپرداخت‌ اقساط باقيمانده‌ را شركت‌ بيمه‌ انجام وخانواده‌ وی از پرداخت‌ اقساط معاف‌ می شود.
بازخرید بیمه عمر ماده ۲۴ – در بيمه هاي مختلط خطر فوت و بشرط حيات و در بيمه هاي تمام عمر بيمه گذار ميتواند پس از پرداخت لااقل حق بيمه دو سال تمام درخواست بازخريد بيمه نامه خود را بنمايد و بيمه گر مكلف است ارزش ، بازخريد بيمه نامه را كه معادل ۹۰ درصد ذخيره رياضي بيمه نامه پس از كسر هزينه هاي انجام شده است با رعايت شرايط بيمه نامه صادره پرداخت نمايد. تبصره – موسسات بيمه موظفند جدول بازخريد بيمه را به بيمه نامه هاي صادره ضميمه نمايند. جدول مزبور بايستي معين نمايد كه در صورت بازخريد بيمه نامه در انقضا هر سال از مدت بيمه چه مبلغ عايد بيمه گذار خواهد شد. ماده ۲۵ – در صورتيكه ذينفع در بيمه نامه هاي زندگي بستانكار بيمه گذار باشد و اين مطلب در بيمه نامه و يا ظهر آن تصريح شده باشد حق بازخريد بيمه نامه و همچنين دريافت وام از محل ذخيره رياضي موكول به موافقت كتبي بستانكار است.
بیمه مسئولیت چیست؟ طبق قانون در صورتیکه فردی بواسطه بی احتیاطی، بی مبالاتی، عدم مهارت کافی، باعث فوت، نقص عضو و خسارت مالی به شخص دیگر گردد، محکوم به جبران آن خواهد بود.بر همین اساس مسئولیت قانونی شخص حقیقی یا حقوقی در مقابل خسارت های مالی و جانی به اشخاص ثالث ناشی از فعالیت های روزمره تحت عنوان مسئولیت مدنی عمومی تشکیل شده است.
بیمه مسافرتی چیست؟ آسودگی خیال در سفر مهمترین هدف شرکت بیمه سرمد برای هم میهنان عزیزمی باشدو کلیه مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند– بدون محدودیت سنی- می توانند با خرید این بیمه نامه از مزایای آن در هنگام نیاز در خارج از کشور بهره مند شوند.و باتوجه به پوشش بیمه نامه مذکورخسارت ناشی از بیماری،صدمات بدنی و حوادث و بسیاری از مشکلات هموطنان گرامی را در خارج از کشور و باتوجه به شرایط عمومی قرارداد،تضمین و در محل و به ارز، جبران می نماید.
بیمه شخص ثالث چیست؟ این بیمه نامه متضمن مسئولیت کلیه دارندگان و یا رانندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در قبال آسیب هایی است که در اثر حوادث وسایل نقلیه و یا محمولات آنها به اشخاص و اموال ثالث وارد می شود.این آسیب ها شامل جرح یا صدمات بدنی حاصل ازحوادث رانندگی، نقص عضو یا فوت و یا خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث میباشد. .
تخفیفات بیمه بدنه خودرو تخفیفات بیمه بدنه دارندگان کلیه عابر بانکهای عضو شتاب 25% دارندگان عابر بانک صادرات 35% بازنشستگان وکارکنان بانک صادرات40% تخفیف نقدی 10% تخفیف خودرو صفر کیلومتر20% دارندگان بیمه عمروسرمایه گذاری40% خودرو به ارزش بالای50 میلیون25% خودروبه ارزش بالای 100میلیون40% خودرو به ارزش بالای200میلیون50%
بیمه درمان سرمد بیمه درمان قراردادی است که به موجب آن بیمه گر در قبال دریافت حق بیمه، هزینه های درمان مازاد بر سهم بیمه گران اولیه (تامین اجتماعی، خدمات درمانی، خدمات درمانی نیروهای مسلح و....) شخص بیمه شده را جبران می‌نماید.
بیمه حوادث سرمد زندگی درجهان امروز حوادث و مخاطرات زیادی به همراه دارد که گاه منجر به زیان هایی غیرقابل جبران می¬گردد. معمولا ًنگرانی انسان از حوادثی است که بدون اراده و بصورت ناگهانی پیش آمده است. بیمه های حوادث به منظور ارائه تأمین مورد نیاز بیمه گزار در زمان فوت ناشی از حادثه ،نقص عضو (کلی و جزئی)،از کارافتادگی دائم کامل یا جزئی، هزینه های پزشکی و غرامت روزانه عمومی/ بیمارستانی به صورت گروهی و انفرادی ارائه می گردد.
بیمه باربری چیست؟ امروزه بیمه گران به ازای وجهی که به عنوان حق بیمه از صاحبان یا ذینفعان کالاها به عنوان بیمه گذار دریافت میکنند، تعهد می نمایند چنانچه در جریان حمل کالا از نقطه ای ( مبدا) به نقطه دیگر (مقصد) در اثر وقوع خطرهای مندرج در بیمه نامه و یا شرایط پیوست آن (کلوز) ، کالا تلف و یا دچار خسارت شود و یا بیمه گذار هزینه هایی در رابطه با این خطرات متحمل شود، زیان وارده را جبران نماید. انواع بیمه های باربری : بیمه باربری بین الملل : این بیمه نامه محموله های وارداتی، صادراتی و ترانزیتی را براساس شرایط استاندارد انستیتوی بیمه گران لندن شروط A- B- C تحت پوشش قرار می دهد. بیمه باربری داخلی : چنانچه مبدا و مقصد مورد نظر جهت حمل کالا در داخل کشور واقع شده باشد
بیمه های مهندسی سرمد امروزه بیمه های مهندسی یکی از شاخص های انجام فعالیت های تولیدی و عمرانی است و رشد آن در هر کشوری نشان دهنده افزایش فعالیت عمرانی و سازندگی می باشد و بالعکس کاهش آن نمایانگر رکود این گونه فعالیت ها می باشد. بیمه های مهندسی یک نوع فعالیت بیمه در رشته بیمه های بازرگانی است که در ایجاد امنیت و تامین آسایش خاطر مجریان طرح ها، اهمیت به سزایی دارد. انواع مختلف بیمه مهندسی عبارتند از : • تمام خطر نصب (E.A.R) • تمام خطر پیمانکاران (C.A.R) • فساد کالا در سرد خانه (D.O.S) • ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری (C.P.M) • سازه های تکمیل شده (C.E.C.R) • تجهیزات الکترونیکی (E.E) • شکست ماشین آلات
بیمه های خاص( هواپیما) خسارت های وارد به بیمه‌گذاران‌ را در قبال‌ خطرات‌ مربوط به‌ هواپیما مانند مالکیت‌، اداره‌، تعمیر ونگهداری‌ و یا فروش‌ ارائه‌ می‌دهد در صورت‌ بروز حادثه‌، هم‌ خسارات‌ مالی‌ به‌ وسیله‌ نقلیه‌ و هم‌ خسارات‌ مالی‌ وجانی‌ وارد به‌ افراد ثالث‌، مسافر و خدمه را با توجه به نوع پوشش اخذ شده شامل‌ می‌شود.
بیمه خاص (کشتی) کلیه شرکت های حمل و نقل دریایی، صاحبان و تولید‌کنندگان کشتیها و لنجها و وسایل موتوری دریایی که دارای گواهینامه ثبت و گواهینامه موسسه رده بندی باشند / کلیه تولیدکنندگان و مالکان کشتی‌ها در قبال سلامت کارکنان و وسایل آنها و محمولات مورد حمل به این بیمه‌نامه نیاز دارند.
بیمه خاص (وجوه) در بیمه‌‎نامه پول انواع وجوه نقد شامل انواع پول رایج (اسکناس، مسکوکات) و ارز و وجوه غیرنقد شامل انواع چک، سفته، تمبر، اوراق قرضه و مشارکت، شمش و سکه‌های طلا و نقره تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد بیمه پول مشتمل بر 2 زیررشته می‌باشد که عبارتند از: بیمه وجوه و مسکوکات (درراه): بانک‌ها، موسسات و شرکت‌ها جهت انتقال پول از دفاتر خود به بانک‌ها و واحدهای تابعه و یا بالعکس و یا مقصدهای مختلف در داخل شهرها و بین شهرها در سراسر کشور در قبال خطرات تحت پوشش احتیاج به بیمه وجوه در راه دارند. بیمه‌گذار متعهد می‌گردد که کلیه نقل و انتقالات پول را قبل و یا بلافاصله بعد از حمل سریعاً به اطلاع بیمه‌‌گر برساند و طی این اعلامیه مبدا، مقصد، مقدار پول نقل مکان یافته را قید نماید و بیمه‌گر طبق اطلاعیه‌های ارسالی و براساس مقدار واقعی مجموع پول‌های نقل مکان یافته با صدور گواهی حمل مراتب را تائید می‌نماید. بیمه وجوه و مسکوکات در صندوق: بانک‌ها، موسسات و شرکت‌ها موجودی نقدی خویش اعم از وجه نقد و اوراق بهادار و مسکوکات را در تمام مدت شبانه‌روز در مقابل خطرات و حوادث در محدوده جغرافیایی کشور بیمه می‌نماید.
بیمه عمر کودکان بی سرپرست طی گزارشات اعلام شده توسط شرکتهای بیمه افراد خیر میتوانند در راستای توسعه بیمه های عمر و حمایت ازکودکان بی سرپرست، حق بیمه فرزندان تحت پوشش خیریه را پرداخت میکند تا این کودکان با رسیدن به سن 18 سالگی پس از ترخیص از کانون اندوخته قابل توجهی برای ادامه تحصیل و ورود به اجتماع در اختیار داشته باشند . طبق گزارش کانون برخی از فرزندان تحت پوشش خیریه با اندوخته خود توانسته اند بخشی از اندوخته خود را به عنوان سرمایه کار و بخشی دیگر را در بانک سپرده گذاری می کنند تا از سود ماهانه آن نیز بهره مند شوند. همچنين برخی ديگر از فرزندان توانسته اند در تامين کمک هزینه خريد مسکن ، تهيه جهزيه و مقدمات ازدواج از اندوخته خود بهره مند گردند. بر اساس اين گزارش با اشاره به اثرات شایان این طرح بیمه ای در جهت ایجاد پشتوانه مالی وافزایش امید به آینده برای کودکان بی سرپرست ، بیمه عمر و سرمایه گذاری سپهر سرمد ابزاری مناسب برای سایر هموطنان خیر و موسسات خیریه جهت کمک به کودکان بی سرپرست و ایجاد امید به آینده در آنان خواهد بود.
در صورتی كه ‌بيمه‌گذار اطلاعات‌ نادرست‌ و اشتباه ‌ارائه‌ كند چگونه‌ عمل‌ می شود ؟ طبق‌ ماده‌ 12 قانون‌ بيمه‌، اگر ارائه‌ اطلاعات ‌نادرست‌ عمدی ‌باشد، بيمه‌نامه‌ باطل‌ است‌ و خسارت ‌پرداخت‌ نمی شود و حق‌ بيمه‌های دريافتی نيز قابل‌ استرداد نيست‌. در صورت ‌غيرعمدی بودن‌، خسارت‌ به‌ نسبت‌ حق ‌بيمه‌ دريافتی به‌ حق‌ بيمه‌ واقعی پرداخت‌ می شود.
گاهی بيمه‌گذاران‌ از اين‌ شكايت‌ دارند كه‌ ميزان‌ خسارت‌ پرداختی كمتر از خسارت‌ وارده‌ است‌، چرا ؟ به‌ موجب‌ ماده‌ 10 قانون‌ بيمه‌، هرگاه‌ بيمه‌گذار اموال‌ خود را به‌ كمتر از قيمت‌ واقعی ‌بيمه‌ كند يا بر اثر افزايش‌ قيمت‌ در روز حادثه‌ سرمايه‌ بيمه‌شده‌ كمتر از ارزش‌ واقعی باشد، خسارت‌ به‌ نسبت‌ مبلغ‌ بيمه‌شده‌ به‌ ارزش‌ واقعی پرداخت‌ خواهد شد.
خطرهای استثنا شده‌ كدامند ؟ خطرهايی هستند كه‌ خسارت‌ ناشی از آنها جزو تعهد بيمه‌گر نيست‌. اين‌ خطرها كه‌ استثنات‌ استاندارد ناميده‌ می شوند، عبارتند از: 1- خطر جنگ‌ 2- خطر انرژی هسته‌ای و مواد راديواكتيو 3- خطر برخورد امواج‌ صوتی.
تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه جدول تخفیفات بیمه بدنه تخفیف بیمه بدنه مشمول بیمه گذارانی می شود که در طی یکسال بیمه ای یا بیشتر از محل بیمه نامه بدنه خود خسارتی دریافت ننموده باشند. جدول تخفیفات باتوجه به تعرفه بصورت ذیل می باشد. سال های عدم خسارت تخفیفات سال اول 25% سال دوم 40% سال سوم 50% سال چهارم 60%
خانه‌ و اثاث‌ آنرا در مقابل‌ چه‌ خطرهایی می توان ‌بيمه‌ كرد ؟ خانه‌ و اثاث‌ آنرا خطرهای مختلفی تهديد می كنند كه‌ همه ‌اين‌ خطرها قابل ‌بيمه‌شدن‌ هستند، مانند: آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه‌، سيل‌، طوفان‌، زلزله‌، سرقت‌، تركيدگی لوله‌آب‌، خرابيهای ناشی از برف‌ و باران‌، شكست‌ يا تركيدگی شيشه‌ و غيره‌.
تأمين‌ آينده‌ فرزندان‌ چگونه‌ ميسر است‌ ؟ انسان‌ هميشه‌ در انديشه‌ تأمين‌ معيشت ‌خانواده‌ خويش‌ پس ‌از مرگ‌ است‌. كسانی كه‌ برای بازماندگان ‌خود، اندوخته‌ای ‌دارند، با خاطری آسوده‌ زندگی می كنند اما آنها كه‌ ثروتی ‌ندارند نگران‌ آينده‌ فرزندان‌ خود هستند. بيمه ‌عمر و حوادث‌، راه‌حل‌ رفع‌ اين‌ نگرانی است‌. با پرداخت‌ حق ‌بيمه ‌معينی كه‌ تنها درصدی از درآمد انسان‌ را تشكيل‌ می دهد، می توان‌ آينده‌ خانواده‌ را تأمين‌ كرد. استفاده‌كنندگانی كه‌ نام‌ آنها را بيمه‌گذار اعلام‌ كرده‌، بی درنگ‌ می توانند بعد از فوت ‌بيمه شده‌، بی نكه‌ نياز به‌ انحصار وراثت‌ باشد، سهم‌ خود را از شركت‌ بيمه‌ دريافت‌ دارند. زيرا سرمايه‌ بيمه‌ عمر، ماترك‌ محسوب‌ نمی شود و ماليات‌ برارث‌ نيز بدان‌ تعلق‌ نمی گيرد.
تفاوت‌ پس‌انداز نمودن ‌وجوه‌ اندك‌ در بانك‌ با خريد بيمه‌ عمر و حوادث‌ چيست‌ ؟ براساس‌ نظام‌ بانكداری اسلامی به‌ پس‌اندازهای مردم ‌نزد بانكها، تنها كارمزد تعلق‌ می گيرد، در حالی كه‌ در بيمه‌های ‌حوادث‌ و عمر، افزون‌ براينكه‌ بخش‌ عمده‌ای از حق‌ بيمه‌ برای بيمه‌گذار پس‌انداز می شود، در صورت‌ وقوع ‌حادثه‌، حيات‌ يا فوت‌ بيمه‌شده‌ (هركدام‌ كه‌ بيمه‌ شده‌ باشد) كل‌سرمايه‌ بيمه‌ نامه‌ به‌ خود بيمه‌گذار يا استفاده‌كنندگان ‌پرداخت‌ می شود. اين‌ سرمايه‌ در برخی ‌موارد، چندين‌ برابر حق‌ بيمه‌های پرداختی است‌ و علاوه‌ بر آن‌، بيمه‌گذار می تواند از مزايای ديگری نظير دريافت‌ وام‌ هم‌ بهره‌مند شود
ضمانت پرداخت سرمایه بیمه عمر تمامی شرکت های بیمه زیر نظر بیمه مرکزی کار می کنند و همانند بانک ها که تضمینشان بانک مرکزی است شرکت های بیمه هم تضمینشان بیمه مرکزی است اما:*حدود 50% از هر مبلغی که برای بیمه عمر به صورت سالانه داده می شود نزد بیمه مرکزی می باشد.*سود تضمین شده که توسط بیمه مرکزی تضمین می شود و در هر شرایطی از جانب بیمه مرکزی پرداخت خواهد شد* شرکت های بیمه تحت پوشش بیمه های اتکایی هستند که در صورت بروز هرگونه مشکل از لحاظ پرداخت نکردن پول ، شرکت های بیمه اتکایی پول شما را باز می گردانند.*** تمامی سود های پرداختی به صورت سالانه محاسبه می شود ***در ضمن شما می توانید از پایان سال اول کل یا بخشی از مبلغ اندوخته تان را برداشت نمایید
بیمه آتش سوزی چیست؟ بیمه آتش‌سوزی، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی،صاعقه وانفجار(خطرات اصلی) به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه گذار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود. بنابراین در بیمه آتش‌سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. براساس واحدهای تحت پوشش سه نوع بیمه نامه آتش سوزی داریم : بیمه آتش سوزی منازل مسکونی : بیمه آتش سوزی غیرصنعتی و آتش سوزی انبار : بیمه آتش سوزی صنعتی :
چه کسانی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟ بیکار از نظر قانون بیمه بیکاری، بیمه شده ای است که بدون میل و اراده خود بیکار شده و آماده به کار باشد. براساس این قانون، چنانچه بیمه شده ای به علت تغییرات ساختار اقتصادی کارگاه مربوطه و به تشخیص وزارتخانه ذیربط و تائید شورایعالی کار ، بیکارموقت شناخته شود و همچنین بیمه شدگانی که به علت حوادث غیرمترقبه مانند سیل ، زلزله ، جنگ ، آتش سوزی بیکار شوند، می توانند از مقررات این قانون استفاده نمایند .تشخیص ارادی یا غیرارادی بودن بیکاری بیمه شده، برعهده کمیته ای متشکل از نمایندگان این سازمان واداره کارو امور اجتماعی محل اشتغال بیمه شده است.
در بیمه شخص ثالث، آیا میشود جریمه بیمه نکردن ماشین رو حذف کرد ؟ خیر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی جریمه دیرکرد بیمه نامه دریافت می گردد ولی در صورتی که خودرو توسط مقام قضایی در پارکینگ توقیف باشد مدت توقیف در پارکینگ مشمول جریمه دیرکرد نمی گردد .
تخفیف بیمه  ثالث و بدنه اتومبیل پس از فروش خودرو  نیز اعتبار دارد  یا خریدار جدید  مجبور به پرداخت کامل بیمه بدون در نظر گرفتن سوابق تخفیفی میباشد؟ بیمه شخص ثالث مربوط به وسیله نقلیه میباشد ولی جدیدا طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث امکان انتقال تخفیف(طبق شرایط وضوابت موجود) به خودروی جدید امکان پذیر میباشد که باید به اطلاع فروشنده برسانید بیمه بدنه بر عکس بیمه شخص ثالث مربوط به مالک خودرو میباشد که میتواند مالک پس از فروش وسیله نقلیه از تخفیفات برای خودروی جدید استفاده کند واگر نخواست میتواند بیمه را به مالک جدید بدهد ومالک جدید طی یک الحاقیه میتواند بیمه را بنام خود کند به شرط اینکه تخفیفات لحاظ شده را برگرداند.
آیا بیمه آسانسور و آتش سوزی اجباری است؟ در صورت نداشتن بیمه و رخ دادن حادثه چه کسی مسوول آن خواهد بود؟ طبق ماده 14- مدیر یا مدیران ساختمان مكلفند تمام بنا را به عنوان یک واحد در مقابل آتش سوزی بیمه نمایند. سهم هر یک از مالكان به تناسب سطح زیر بنای اختصاصی آنها به وسیله مدیر یا مدیران تعیین و از شركاء اخذ و به بیمه گر پرداخت خواهد شد. در صورت عدم اقدام و بروز آتش سوزی مدیر یا مدیران ساختمان مسؤول جبران خسارات وارده می باشند.
چه موقع خسارت اتش سوزی مورد قبول بیمه است ؟ از نظر شرایط بیمه نامه آتش سوزی باید حتما ، مواد اشتعالزا ، اکسیزن و آتش توامان با هم علت آتش سوزی باشند ( این توضیح فنی است ) ولی درکل هر علت که بجزء خود سوزی ( مگر در حالت و شرایط خاص در بعضی بیمه نامه ها ) که اموال بیمه گذار رادچار حریق نماید و مال بیمه شده از بین برود شامل بیمه آتش سوزی می گردد.
بیمه نامه آتش سوزی طرح جامع اصناف چه خطرات و خسارات تحت پوشش قرار می دهد؟ در این بیمه نامه ساختمان و اثاث منزل در برابر حوادث زیر تحت پوشش قرار می گیرند: •حریق •انفجار •صاعقه •زلزله •مسئولیت مالی در مقابل همسایگان •پاکسازی محل حادثه •سرقت
در بیمه آتش سوزی، خطرات اضافی که به همراه خطرات اصلی (حریق، انفجار و صاعقه) می توانند تحت پوشش قرار گیرند کدامند؟ 1. زلزله وآتشفشان 2.سیل و طغیان آب دریا ورودخانه 3.ترکیدگی لوله آب 4.ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف 5. سنگینی برف 6.سقوط هواپیما،چرخبال و یا قطعات آنها 7.آشوب ،بلوا،قیام،اغتشاش داخلی 8.هزینه پاکسازی 9.برخورد جسم خارجی به استثنای شکست شیشه 10.شکست شیشه 11.عدم النفع ناشی از آتش سوزی 12.انفجار ظروف تحت فشار(دیگهای بخار،کمپرسورها،...) 13.سقوط بهمن 14.رانش زمین 15.ریزش و فروکش کردن چاه 16.نشت گاز درسردخانه ها 17.خودسوزی 18.سقوط قطعات منفصله خودرو 19.خسارتهای ناشی از نوسانات برق 20.مسئولیت ناشی ازآتش سوزی وترکیدگی لوله آب دربرابرهمسایگان 21.سرقت
آیا بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران و تمام خطر نصب، تمام حوادث را پوشش می دهند؟ بلی بجز مواردی که صراحتاً در متن بیمه نامه استثنائات مستثنی گردیده است.
طول مدت اعتبار پوشش بیمه ای در بیمه های تمام خطر پیمانکاران و تمام خطر نصب چقدر است؟ از زمان شروع فعالیت ساخت و ساز و نصب دستگاهها (شروع دوره پیش انبارداری) تا ابتدای دوره بهره برداری پروژه را پوشش میدهد و در صورت درخواست بیمه گذار، دوره نگهداری یا تضمین (تحویل موقت) نیز تحت پوشش بیمه ای قرار میگیرد . دوره نگهداری پوشش بیمه ای تمام خطر نبوده و صرفاً مواردی را که در کلوز مربوطه بسته به نوع آن (ساده یا گسترده) درج گردیده، تحت پوشش قرار میدهد.
آیا در بیمه ی مسئولیت مدنی مدیران بیمارستانها و مراکز درمانی , خسارتهای مالی وارد شده به مراجعین نیز تحت پوشش قرار میگیرد ؟ در این بیمه نامه , مسئولیت مدنی مسئول فنی بیمارستان در مقابل بیماران و اشخاص ثالث بیمه میگردد. یعنی اگر در جریان کار مسئول فنی بیمارستان , حادثه ای رخ دهد که منجر به خسارت جسمانی به بیماران و اشخاص ثالث گردد و بیمه گذار قانونا مسئول به جبران خسارت گردد , خسارت از طریق این بیمه نامه جبران میگردد. این بیمه نامه فقط خسارتهای بدنی را پوشش میدهد و خسارتهای مالی به هر نوعی که باشد پوشش نخواهد داشت.
ایا مدیران شرکت می توانند از خدمات بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان استفاده کنند؟ با خریداری کلوز صدمات وارد بر بیمه گذار میتوانید از پوشش هزینه پزشکی بیمه نامه برخوردار باشید. کارفرما نمیتواند به هیچ عنوان از پوشش دیه استفاده نماید .
چه تفاوتی بین بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان با بیمه حوادث وجود دارد؟ بیمه مسولیت بیمه ای هست که شخص مسئولیتی که در مقابل افراد تحت پوشش را به شرکت بیمه انتقال می دهد یعنی مثلا اگر کارگر حین کار برایش حادثه ای پیش ایدکارفرما مسئول می باشد که با خرید بیمه مسولیت ، شرکت بیمه خسارت راپرداخت میکند اما دربیمه حوادث دیه پرداخت نمیشود و تنها سرمایه ای مشخص درازای فوت یا نقص عضو یا هزینه های پزشکی تا مبلغ مشخصی رو پرداخت میکند
تفاوت بیمه مسئولیت بانام و بی نام چیست؟ يكي از تفاوت هاي عمده بيمه مسئوليت با نام و بي نام در اين ميباشد كه در بيمه مسئوليت با نام دقيقا نام افراد بيمه شده در بيمه نامه مسئوليت قيد شده و فقط در صورت بروز حادثه براي همين افراد خسارت پرداخت ميشود. اما در بي نام كارفرما ليستي از كاركنان خود را ارائه داده و درخواست مينمايد مثلا از بين بيست نفر پرسنل به ميزان چهار نفر بي نام پوشش دريافت كند و تحت شرايط بيمه نامه تا تعداد چهار نفر در مدت بيمه نامه ميتواند خسارت دريافت كند حال اين چهار نفر هركدام از پرسنل ميتوانند باشند. حق بيمه مسئوليت بي نام گرانتر از بانام ميباشد.
برای خرید بیمه عمر اقساط رو ماهانه یا سالانه پرداخت کنیم؟ در حالت سالانه چون ابتدای سال تمام مبلغ سال رو پرداخت میکنید پس مبلغ بیشتری و مدت زمان بیشتری پول توی اندوخته تون میشینه و مقدار بیشتری سود دریافت خواهی کرد
در طرح های بیمه عمر بعد ازپایان قرارداد کل مبلغ یک جا پرداخت میشود یا مستمری ماهیانه است؟ بیمه عمر محصولی انعطاف پذیر میباشد که هر فرد با هر درآمد میتواند این محصول ارزشمند راست داشته باشد. در بیمه های عمر شما در پایان مدت قرارداد هم میتوانید اندوخته خود را یکجا دریافت کنید و یا درخواست بازنشستگی داده و مستمری مادام العمر دریافت کنید.
آیا تعلق وام یا کارت خرید اعتباری بدون ضامن در بیمه عمر یک مزیت است ؟ بله. محققاً هر یک از منابع تأمین مالی و تسهیلات برای افراد (به جهت الزام گیرنده تسهیلات به بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی) ملزم به اخذ وثایق و اسناد ضمانت از گیرنده تسهیلات می‌باشند که شرکت‌های بیمه‌گر بیمه عمر، عدم دریافت وثیقه و اسناد ضمانت از مشترکان بیمه عمر را مزیت قابل توجهی می‌دانند.
 چرا شرکت های مختلف سود بیمه عمر متفاوت از 18 تا 25 درصد ارائه می دهند ؟ سود محاسبه شده در پایان هر سال به صورت علی‌الحساب بوده و شرکت‌های بیمه بسته به میزان سود ناشی از سرمایه‌گذاری از محل پرداختی حق بیمه مشتریان، نسبت به محاسبه سود قطعی اقدام می‌نمایند و طبیعی است که مبلغ فوق متغیر باشد.
آیا میشود کل بیمه عمر را یکجا پرداخت کرد ؟ در بیمه های عمر و بازنشستگی، روش پرداخت به صورت اقساط ماهیانه( کمتر از یکسال مثل شش ماهه یا سه ماهه)، سالانه و یکجا وجو دارد. در پرداخت یکجا شما میتوانید کل حق بیمه را برای دوره مورد نظر را پرداخت نموده و طی سالهای باقیمانده دیگر مبلغی به شرکت بیمه پرداخت نمی نمایید. در این حالت سود دریافتی بیمه گذار حداقل سه برابر وضعیت پرداخت سالانه یا اقساطی میباشد. اما بهر صورت باید سالهای بیمه ای طی شده و در موعد مقرر، بیمه گذار اقدام به بازنشستگی نماید.
در بیمه عمر، منظور از سود تضمینی مرکب و سود مشارکت چیست ؟ تمامی شرکت های بیمه در ایران به صورت تضمینی ۱۸ % سود با بهره مرکب ( به سود اندوخته نیز سود تعلق میگیرد ) به بیمه گذاران پرداخت میکنند به علاوه سود اضافی حاصل از مشارکت در فعالیتهای اقتصادی شرکت به سود تضمینی اضافه شده و به مبلغ اندوخته اضافه میگردد
اگر در تصادف خسارت از سقف بیمه بالاتر باشد چه می شود ؟ آیا بیمه مابقی و مابه التفاوت را می دهد ؟ خسارت مالی شما بیشتر از سقف بیمه نامه تماما برعهده خود شما می باشد. خسارات جانی بیشتر از سقف بیمه نامه برعهده صندوق تامین خسارت بدنی میباشد که بصورت وام بدون بهره و کارمزد بلند مدت پرداخت مینماید
اگر راننده گواهینامه نداشته باشد به سرنشینان بیمه تعلق میگیرد ؟ بله دیه سرنشینان پرداخت ولی مجددا از سوی شرکت بیمه از شما مطالبه و دریافت خواهد شد. یعنی بصورت بلاعوض نمیباشد
اگر کسی ماشینش بیمه شخص ثالث نداشته باشد وتصادف کند.چه اتفاقی میافتد؟ باید خسارت مالی و جانی را خودش به زیاندیده پرداخت نماید در غیر اینصورت مشمول جرایمی همچون زندانی تا دریافت رضایت و پرداخت دیه به زیاندیده یا خانواده وی خواهد بود.
در صورتیکه در تصادف رانندگی مادر به همراه جنین داخل شکم وی فوت کتد آیا علاوه بر مادر به جنین هم دیه پرداخت میشود ؟ بله در این صورت علاوه بر دیه مادر بر اساس ماده 716 قانون مجازات اسلامی و با توجه و مرحله رشد جنین دیه پرداخت میشود . ماده 716- دیه سقط جنین به ترتیب ذیل است: الف- نطفه ای که در رحم مستقر شده است، دو صدم دیه کامل ب- علقه که در آن جنین به صورت خون بسته درمی آید، چهار صدم دیه کامل پ- مضغه که در آن جنین به صورت توده گوشتی در میآید، شش صدم دیه کامل ت- عظام که در آن جنین به صورت استخوان درآمده لکن هنوز گوشت روییده نشده است، هشت صدم دیه کامل ث- جنینی که گوشت و استخوان بندی آن تمام شده ولی روح در آن دمیده نشده است یک دهم دیه کامل ج- دیه جنینی که روح در آن دمیده شده است اگر پسر باشد، دیه کامل و اگر دختر باشد نصف آن و اگر مشتبه باشد، سه چهارم دیه کامل
اگر کسی گواهینامه اش را تمدید نکرده باشد و تصادف کند بیمه خسارت را پرداخت می کند؟ اگر تصادف منجر به خسارت مالی شود که باید مقر حادثه خسارت را پرداخت نماید ، ولی اگر تصادف جرحی و به دیه ختم گردد و راننده حادثه نتواند از پس پرداخت بر بیایدمی توان به صندوق خسارات بدنی بیمه مرکزی ج.ا.ا رجوع کرده و از طرف شخص مقصر به زیاندیده یا زیاندیدگان دیه پرداخت شده و شخص مقصر بصورت اقساط بلند مدت به صندوق مبلغ را عودت خواهد داد.
اگرتصادف اتفاق بیفتدو اعتبار بیمه نامه تمام شده باشد چه کار باید کرد ؟ اگر تصادف منجر به خسارت مالی شود که باید مقصرحادثه خسارت را پرداخت نماید ، ولی اگر تصادف جرحی و به دیه ختم گردد و راننده حادثه نتواند از پس پرداخت بر بیایدمی توان به صندوق خسارات بدنی بیمه مرکزی ج.ا.ا رجوع کرده و از طرف شخص مقصر به زیاندیده یا زیاندیدگان دیه پرداخت شده و شخص مقصر بصورت اقساط بلند مدت به صندوق مبلغ را عودت خواهد داد.
مقایسه بانک با بیمه عمر با هدف سرمایه گذاری اول اینکه بانک و بیمه اصلا قابل مقایسه با هم نیستند.دوم بیمه عمر محصول ارزشمند ست که مسئولیت اول و اصلی داره اون ریسکی هست که از بیمه شده به بیمه گر یعنی شرکت بیمه انتقال پیدا میکند و پوشش های ارزنده ای که ارائه میده در کنار سرمایه گذاری و بازنشستگی ایجاد میکند که اون هم هم بسیار عالی ست.ولی بانک فقط یک سود آن هم برای یکسال تضمین میکنه و پولی که در بانک سرمایه گذاری میشه به مرور زمان ارزش خود را ازدست میدهد.
حساب بانکی یابیمه عمر ؟ حساب بانکی امکان نقد شوندگی خوبی دارد حساب بانکی ضریب رشد و سود سپرده بالایی دارد حساب بانکی در صورت فوت صاحب حساب مسدود میشود حساب بانکی پس از فوت صاحب حساب نیاز به انحصار وراثت دارد موجودی حساب بانکی پس از کسر مالیات به وراث قانونی پرداخت میشود نرخ بهره بانکی هر ساله بر اساس بخشنامه بانک مرکزی کاهش می یابد. نرخ سود بیمه عمر و سرمایه گذاری تا ۱۰ سال تضمین میشود بیمه عمر در صورت فوت بیمه شده بین ۲۵ تا ۱۰۰ برابر حق بیمه رشد می کند بیمه عمر معاف از مالیات است بیمه عمر برای دریافت سرمایه نیاز به انحصار وراثت ندارد پس اگر مطمئن باشیم عمر جاودانه خواهیم داشت نیازی به بیمه عمر نیست و فقط یک حساب بانکی خوب کافی است ولی اگر ۱٪ احتمال وجود ریسک (حادثه و از کارافتادگی و ... ) احساس می کنید حتما در کنار یک حساب بانکی خوب یک بیمه نامه خوب عمروسرمایه گذاری داشته باشید.
آیا بیمه عمر توسط خود شخص قابل برداشت است ؟ در بیمه های عمر بیمه گذار در زمان عقد قرارداد می تواند، مشخص کند خودش یابیمه شده یا شخص دیگری اجازه برداشت در زمان حیات بیمه شده را داشته باشد ،اعم از بازخرید ، وام و سود نهایی بیمه نامه .
 آیا شرکتهای بیمه در پایان مدت قراردادبیمه عمر و سرمایه گذاری همه پول را یکجا پرداخت میکنند؟ نحوه ی پرداخت پس از اتمام زمان بیمه نامه به دو صورت یکجا و مستمری می باشد. در صورت تمایل می توانید دریافتی خود را یکجا گرفته و یا بصورت ماهانه از شرکت بیمه ای خود دریافت نمایید.
لطفا راجع به بیمه تکمیلی درمان توضیح دهید و ایا دربیمه تامین اجتماعی این تعهدات نیست ؟ بیمه تکمیل درمان همانطور که از اسمش مشخص است مازاد تعهدات تامین اجتماعی را پوشش میدهد بخصوص در بیمارستانهای خصوصی که طرف قرارداد تامین اجتماعی نیستند شما میتوانید از این بیمه نامه بهترین استفاده را ببرید.
آیا فرانشیز از بیمه تکمیلی برای جراحی  کم می شود ؟ قراردادهاي بيمه درمان تكميلي داراي فرانشيزهاي متفاوت در هر قرارداد هست. اگر قرارداد شما فرانشيز ٣٠ درصد داشته باشد و سهم پرداختي تامين اجتماعي كمتر از سي درصد باشد. بيمه تكميلي ٧٠ درصد از هزينه بيمارستاني را تا سقف تعهد خود در قرارداد پرداخت ميكند و اگر سهم پرداختي تامين اجتماعي بيش از سي درصد صورتحساب بيمارستاني باشد، بيمه درمان تكميلي مابقي مبلغ صورتحساب تا سقف پوشش مورد تعهدش را پرداخت مي نمايد.
آیا بیمه درمان تکمیلی برای عمل جراحی زایمان دوره انتظار دارد ؟ طبق آئین نامه 74 شورای عالی بیمه : برای پوشش های : زایمان ، اعم از طبیعی و سزارین ، ارائه پوشش زایمان ، ارائه پوشش هزینه های مربوط به درمان نازایی و ناباروری شامل اعمال جراحی مرتبط IUI ، ZIFTمیکرواینجکشن و IVF حداکثر شامل دوره انتظار بصورت زیر خواهد داشت : برای گروه های بالای 1000 نفر فاقد دوره انتظار برای گروه های بین 500 تا 1000 نفر دوره انتظار 3 ماهه برای گروه های 250 تا 1000 نفر دوره انتظار 6 ماهه برای گرو های زیر 250 نفر دوره انتظار 9 ماهه
چه خدمات درمانی در بیمه درمان تکمیلی شامل دوره انتظار می شود ؟ خدماتی همچون زایمان و اعمال جراحی دارای دوره انتظار می باشند که بسته به تعدادنفرات شرکت یا سازمان متقاضی بیمه از شرکت بیمه و قانون بیمه درمان تکمیلی بیمه مرکزی ج.ا.ا. این دوره ها تنظیم و در تمام شرکت های بیمه بایستی اجرایی گردند .
ای ام ال در بیمه های آتش سوزی چیست ؟ E.M.L : حداکثر خسارت برآورده شده ، در حالی است که حادثه اتفاق افتاده و کلیه سیستم های اطفاء در حد انتظار مورد استفاده قرارا گرفته و موثر واقع شوند. P.M.L : حداکثر خسارت محتمل ، در حالتی است که حادثه اتفاق افتاده و هیچ یک از سیستم های اطفاء حریق نتوانستند به وظایف خود عما نمایند و آتش سوزی خود به خود با مانع برخورد نماید یا مواردی برای سوختن باقی نماند و آتش خاموش شود * محاسبات EML و PML با کارشناس متخصص فنی است
منطور از سرقت با شكستن حرز در بیمه آتش سوزی چیست؟ خسارت وارده در اثر فقدان یا خراب شدن اموال بیمه شده كه ناشی از سرقت با شكستن حرز باشد . موارد ذیل سرقت با شكستن حرز محسوب می شود : ۱- بازكردن درب بوسیله كلید تقلبی یا هر وسیله دیگر ۲- ورود سارق به محل مورد بیمه با تهدید و اعمال زور ۳- ورود سارق به محل مورد بیمه از روی دیوار ، پشت بام و یا حصار هرزنامه
برای بیمه کردن سنگ نمای ساختمان چه کاری باید انجام داد؟ یمه کردن سنگ نمای ساختمان به تنهایی قابل انجام نمیباشد ولی میتوانید از بیمه نامه مسئولیت مدیران ساختمان با پوشش اشخاص ثالث استفاده کنید و حتما در پرسشنامه مورد درخواست خود رو تاکید کنید
ایا بیمه مسولیت هزینه پزشکی را پرداخت میکند ؟ بيمه نامه مسئوليت مدني کارفرما در قبال کارکنان، مسئولیت بيمه گذار را در مقابل كاركنان تحت پوشش بيمه قرار مي دهد. بدين معني كه چنانچه در جريان انجام كار در محل كار، در اثر حادثه خسارت بدني به كاركنان شاغل بيمه گذار وارد آيد و مسئوليت بيمه گذار در اين ارتباط توسط بيمه گر محرز گردد خسارت وارده جبران خواهد شد. منظور از جبران خسارت بدني، شامل پرداخت هزينه هاي پزشكي و غرامت نقص عضو و فوت كاركنان مي باشد. البته خسارات پزشکی با سقف نامحدود نیستند و طبق شرایط بیمه نامه متفاوت است. برای اطلاع از حداکثر مبلغ تعهد شرکت بیمه میتوانید به بیمه نامه صادر شده مراجعه کرده و بخش تعهدات بیمه گر را در هر حادثه مطالعه فرمایید.
آيا ميتوان سود نهايي بيمه عمر را تبديل به حقوق بازنشستگي نمود؟ استفاده کننده يا استفاده کنندگان حيات يا فوت بيمه نامه ميتوانند سرمايه يا سود انباشته متعلقه را بصورت يکجا دريافت نکنند و سود ماهيانه آنرا بصورت حقوق بازنشستگي گرفته و اصل سرمايه کاهش پيدا نکند.
برداشت وام از محل سود انباشته بيمه عمر به چه صورت است؟ يمه گذار ميتواند 90% ذخيره انباشته خود را ازپایان سال دوم بصورت وام بانکي بدون نياز به ضامن دريافت کند. زمان بازپرداخت وام توافقي ميباشد. بهره باز پرداخت مطابق با مصوبات بانک مرکزي خواهد بود. در اينصورت روند سود تصاعدي انباشته بهم نخواهد خورد.
 نحوه تخصيص سود ساليانه به حق بيمه پرداختي به چه صورت است؟ شرکت هاي بيمه از محل حق بيمه ، بيمه هاي عمر و سرمايه گذاري در پروژه هاي مختلف سرمايه گذاري نموده و بصورت ساليانه پس از برگزاري مجمع شرکت و تصويب تراز ساليانه سود سرمايه گذاريها ، از محل حق بيمه عمر بيمه گذاران ، درصد سود بيمه نامه را بصورت مکتوب به آدرس بيمه گذار ارسال ميکند. اين سود اعلام شده به بيمه گذار تعلق دارد و هرلحظه که اراده کند ميتواند آنرا بصورت نقد يا وام برداشت کند.
 اگر مقصر حادثه رانندگی گواهی نامه نداشته و در پرداخت دیه هم ناتوان باشد، آبا شرکت بیمه دیه را پرداخت می کند؟ ماده ی 15 قانون جدید ثالث؛ در صورت وجود بیمه نامه ی معتبر، بیمه گر و در نبود بیمه نامه ی معتبر صندوق تامین خسارات بدنی مکلف کرده است بدون قید و شرط و اخذ تضمین تمامی خسارت را به زیان دیده پرداخت کند.
 آیا راننده خودرویی که واژگون شده، مشمول دیه و ارش می شود؟ راننده ی مسبب حادثه هیچ وقت مشمول دریافت دیه یا ارش نبوده است و در قانون جدید هم همین طور است. راننده ی مسبب حادثه تحت پوشش بیمه ی حوادث است و فقط غرامت نقص عضو دائم یا فوت به او تعلق می گیرد که با دیه متفاوت است.
شرايط پرداخت خسارت بدون کروکی( بیمه شخص ثالث)چگونه میباشد؟ 1- هر دو خودرو مقصر و زيان ديده در زمان وقوع حادثه دارای بيمه نامه شخص ثالث معتبر و پيوسته باشند. 2- رانندگان هر دو خودرو دارای گواهينامه مجاز رانندگی وسيله نقليه مورد حادثه باشند. 3- ميان طرفين حادثه، اختلافی وجود نداشته باشد. 4- خسارت منجر به جرح نباشد. 5- هر دو خودرو (مقصر يا زيان ديده) به شعبه پرداخت خسارت مراجعه کنند. 6- سقف خسارت بدون کروکی 63 میلیون ريال است.
بيمه‌ تمام خطر نصب چیست؟ بيمه تمام‌خطر نصب (EAR) يكي از رشته‌هاي بيمه‌مهندسي است كه از تلفيق پوشش بيمه‌اي ‌«مونتاژ» رايج در آلمان و بيمه تمام‌خطر مقاطعه‌كاران معمول در انگليس پديد آمده است. هدف اصلي بيمه EAR ارائه تأميني جامع و كافي در مقابل تمام خطرات موجود در نصب ماشين‌آلات و لوازم، هم‌چنين نصب هرنوع بناي اسكلت ‌فلزي مي‌باشد. پروژه‌هاي بزرگ از قبيل نصب پل‌هاي فلزي يا نصب تأسيسات كامل يك كارخانه آن‌چنان خطرات عديده‌اي را براي پيمانكار و صاحب‌كار در بردارد كه تنها راه ممكن و مقرون‌به‌صرفه تحمل چنين خطراتي خريد يك بيمه‌نامه تمام‌خطر نصب مي‌باشد.
در صورت امکان پرداخت حق بیمه، بیمه عمر را به صورت سالیانه انتخاب کنید پرداخت های ماهیانه حق بیمه در بیمه عمر، به علت مشغله زیاد و گرفتاری های روزمره، ممکن است سهوا فراموش شود و عدم پرداخت اقساط در سررسید مقرر منجر به کاهش سود مشارکت در منافع بیمه ای می‌شود. امکان به تعویق افتادن اقساط موجب بوجود آمدن استرس و حس اضطراب میشود . ازطرفی پرداخت سالیانه حق بیمه به دلیل روز شمار بودن و بهره مرکب سود با روش های پرداخت های دیگر ماهیانه ، سه ماهه و ... تفاوت زیادی دارد. بنابراین در صورت امکان بهتر است حق بیمه را به صورت سالیانه بپردازید.
دریافت نمایندگی بیمه عمر مناسب چه کسانی میباشد؟ این تجارت مناسب افرادی است که از کار کردن برای دیگران خسته شده اند، مایلند برای خود و پیشرفت خود کار کنند نه برای دیگران. کسانی که می خواهند فروش را به شکل حرفه ای دنبال کنند و در صدد بالا بردن سطح روابط اجتماعی خود هستند و خلاقیت و پشتکار از ویژگی های فردی آنها می باشد، تا به مشاوران بیمه ای و مالی حرفه ای بدل گردند.
جایگاه اجتماعی متقاضیان دریافت نمایندگی بیمه عمر در چه حدی است؟ نمایندگان بیمه های عمر ، مشاورانی هستند که در زمینه چگونگی مدیریت ریسک خطرات در زمان حال و آینده، در راستای رفاه عمومی هدایتگر هستند. لذا این افراد در نزد مردم از جایگاه معتبری برخوردارند. امروزه امر فروش یک نوع بازاریابی تلقی می شود ؛ اما در صنعت بیمه ، افراد برای خودشان و آینده شغلیاشان، بازاریابی میکند نه برای شرکت. مشاوران حرفه ای بیمه سرمد،علاوه بر اینکه جان شخصی را نجات می دهند، خانواده ها و در نتیجه جامعه را نیز نجات می دهند.
میزان درآمدزایی نمایندگان بیمه های عمر به چه شکلی است؟ دریافت نمایندگی بیمه عمر در حال حاضر یکی از پر درآمدترین شغلهای ایران به حساب می آید و هر درآمدی که بخواهید میتوانید بدست بیاورید، در این حرفه ، فرد بر اساس میزان فروشی که در ماه برای خود انجام داده است درآمد کسب میکند. شایان خاطر است که در این حرفه هیچگونه حقوق ثابتی وجود ندارد و شخص صاحب شغل خود می باشد.
بیمه های مسئولیت حرفه ای چه بیمه ای است ؟ این بیمه نامه در ارتباط با اشخاصی است که دارای تخصص در حرفه خاصی بوده و مایل هستند مسئولیت مدنی خود را در مقابل مراجعان یا مشتریان خود تحت پوشش قرار دهند مثل پزشکان،مهندسان ناظر یا مجری، وکلا، سردفتران، حسابرسان و غیره . لذا چنانچه در اثر اقدامات ایشان خسارات بدنی یا مالی به اشخاص ثالث که مشتریان آنها هستند وارد گردیده و مراجع ذیصلاح مسئولیت بیمه گذار را محرز بدانند بیمه گر در چارچوب بیمه نامه صادره خسارتهای مذکور را جبران خواهد نمود
بیمه مسئولیت مهندسین ناظر  شامل چه مواردی و تا چه سقف پوششی است ؟ چنانچه در اثر حوادث مربوط به موضوع این بیمه نامه تمام یا بخشی از مسئولیت حادثه منجر به آسیب بدنی بر عهده مهندسان ناظر یا مشاور که بموجب قرارداد، نظارت یا مشاوره موضوع فعالیت در نشانی محل کار مندرج در بیمه نامه را بر عهده دارند، بیافتد، این خسارت نیز با رعایت سقف تعهدات بیمه گر(دیه کامل)، از محل بیمه نامه جبران خواهد شد.
در بیمه عمر ، اگر هزینه سرطان دریافت شود , شرکت بیمه بعد از 20 سال مستمری  را پرداخت می کند ؟ بیمه عمر بابت پوشش بیمه ای که به شما داده هزینه ای رو از حق بیمه شما دریافت کرده و اگر خدای نکرده فرد از این پوشش استفاده کند،این جز تعهدات بیمه بوده و هیچ تاثیری در اندوخته پایان نخواهد داشت و کامل پرداخت میشود.
در صورت فوت در روز بعد از خرید بیمه عمر آیا شرکت بیمه تمام مبلغ تعهد شده برای پوشش فوت را میدهد؟ از زمان خرید بیمه عمر ،حتی یک ساعت بعد اگر فرد به طور طبیعی و یا حادثه فوت کند بیمه تمام سرمایه فوت به اضافه مبلغ اندوخته فرد را به استفاده کنندگان فرد که خود تعیین کرده پرداخت می کند.
 بیمه عمر مشترک چیست؟ در این نوع بیمه نامه ها ، قرارداد بیمه ، بدون پرداخت حق بیمه ی اضافی ، دو نفر را تحت پوشش قرار می دهد و هزینه ها نسبت به ریسک ثابت می ماند . در واقع بیمه نامه مشترک عمر،یک بیمه برای دو نفر می باشد .هریک از بیمه شدگان مجاز هستند بصورت مجزا برای خود استفاده کننده معرفی کنند و حتی میتوانند استفاده کننده همدیگر قرار گیرند.بیمه گذار حق دارد در طول مدت قرارداد بیمه ، استفاده کننده را با موافقت کتبی بیمه شده تغییر دهد یا به دیگری انتقال دهد.
اگر کارگری به کارگر دیگر صدمه بزنه، هزینه پزشکی و دیه برعهده کارگر است یا کارفرما؟ پوشش تکمیلی مسئولیت متقابل کارکنان این مورد را پوشش می دهد. در صورت خرید این پوشش، بیمه گر در چارچوب قرارداد تا سقف مشخص شده هزینه ی پزشکی و دیه را پرداخت خواهد کرد. در صورتی که این پوشش خریداری نشده باشد پرداخت هزینه ی پزشکی و دیه ی متعلقه بر عهده ی کارگر مقصر می باشد.
 کسی که خودروی قولنامه ای خود را بیمه بدنه می کند، در صورت حادثه می تواند از بیمه بدنه استفاده کند؟ مفهوم ذینفع در بیمه نامه های اموال یعنی کسی که در بقای مورد بیمه نفعی داشته باشد. کسی که به موجب قولنامه ی رسمی تمام یا قسمت عمده ی قیمت خودرو را پرداخته است ذینفع محسوب شده و می تواند از محل بیمه ی بدنه خسارت دریافت کند.
آیا یک فرد می تواند از چند شرکت بیمه، بیمه نامه رندگی و سرمایه گذاری تهیه کند؟ بله. محدودیتی در تعداد بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای یک فرد وجود ندارد و هر بیمه شده می تواند چندین بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری از یک شرکت و یا شرکت های مختلف بیمه ای تهیه نماید. ولی محدودیت سرمایه عمر برای این نوع بیمه نامه وجود دارد، طبق آیین نامه 68 بیمه مرکزی هرگاه مبلغ بیمه برای خطر فوت(سرمایه فوت) در یک یا چند بیمه نامه عمر صادره توسط یک یا چند شرکت بیمه برای یک بیمه‌شده از دو میلیارد ریال متجاوز باشد مؤسسات بیمه باید پس از جلب نظر بیمه مرکزی به صدور بیمه نامه مبادرت نمایند. بیمه مرکزی می‌تواند حداکثر مبلغ بیمه مذکور را سالانه تغییر دهد. لذا بیمه شده بایستی در فرم پیشنهادی که به منظور خریداری بیمه نامه تکمیل می کند بیمه نامه های قبلی و در جریان صدور را به شرکت بیمه ای که قصد دریافت بیمه نامه جدید از آن دارد، اعلام نماید.
بیمه عمر چیست؟ بیمه عمر قراردادی است که به‌موجب آن بیمه‌گر متعهد می‌‌گردد که درصورت فوت شخص بیمه‌شده و یا ابتلا به بیماری‌های خاص و یا زنده ماندن او در موعد مقرر مبلغ معینی را یک‌جا و یا به‌صورت مستمری به بیمه‌شده و یا بیمه‌گذار و یا شخص تعیین شده از طرف او (استفاده کننده) بپردازد. بیمه عمر اشکال مختلفی دارد و انواع ریسک‌های مرتبط با مرگ در طی زمان مشخصی مانند یک ساله، پنج ساله و یا تمام عمر و هم‌چنین ریسک‌هایی چون ابتلا به بیماریهایی مانند حمله قلبی، سرطآنها، عمل جراحی مغز و... را تحت پوشش قرارداده و یا به‌عنوان سرمایه‌گذاری مورد استفاده واقع شود.
بیمه مسئولیت حرفه ای کارفرما در قبال کارکنان چیست؟ هرگاه در طول مدت بيمه تغييراتي در كيفيت،وضعيت کار موضوع بيمه بوجود آيد كه موجب تشديد خطر شود و يا تغييري در محدوده مکانی موضوع بيمه و یا کارکنان به وجود آيد حتی آنكه منجر به تشديد خطر نشود بيمه‌گذار موظف است بلافاصله موضوع را به اطلاع بيمه‌گر برساند. اگر تشدید خطر یا تغییر وضعیت موضوع بیمه در نتیجه عمل بيمه‌گذار نباشد مشارالیه باید مراتب را ظرف 10 روز از تاریخ اطلاع خود، رسماً به بیمه‌گر اعلام کند.
در صورت تعیین ذینفعان بیمه نامه و تعیین سهم هریک از آنان در قرارداد بیمه عمر، سرمایه بیمه نامه به چه صورت بین ذینفعان تقسیم می گردد؟ در صورت تعیین ذینفعان بدون ذکر سهم هریک از آنان، سرمایه بیمه نامه به استناد اصل تقسیم به تساوی، به صورت مساوی بین آنان تقسیم می شود. در صورت عدم تعیین ذینفعان، به استناد ماده 24 قانون بیمه، سرمایه بیمه عمر بر اساس قانون ارث بین وراث قانونی تقسیم خواهد شد.
چرا پس از گذشت تاریخ انقضای بیمه نامه شخص ثالث،جریمه تحت عنوان حق‌بيمه صندوق از بيمه‌گذار بابت ديركرد دريافت مي‌شود،  در صورتيكه شركت‌هاي بيمه‌اي هيچ تعهدي در مدت نداشتن بيمه‌نامه ندارند؟ طبق ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون بيمه شخص ثالث به منظور حمايت از زيان‌ديدگان حوادث رانندگي، خسارت‌هاي بدني وارد به اشخاص ثالث كه به علت فقدان يا انقضاء بيمه‌نامه، بطلان قرارداد بيمه، تعليق تأمين بيمه‌گر، فرار كردن و يا شناخته نشدن مسؤول حادثه و يا ورشكستگي بيمه‌گر قابل پرداخت نباشد يا به طور كلي خسارت‌هاي بدني خارج از شرايط بيمه نامه (به استثناء موارد مصرح در ماده ۷) توسط صندوق مستقلي به نام صندوق تأمين خسارت‌هاي بدني پرداخت خواهد شد. بديهي است يكي از منابع درآمدي صندوق از محل ديركرد مي باشد و چنانچه بيمه‌گذاري در زمان فقدان بيمه‌نامه، مسبب خسارتي مي‌شد كه در شمول تعهدات صندوق بوده با مراجعه زيانديده به صندوق قابل پيگيري مي‌بود.
بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران مهد کودک چیست؟ موضوع « بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای مدیران مهد کودک» عبارت است از مسئولیت مدنی بیمه‌گذار در رابطه با خسارات جانی وارد شده به کودکانی که از امکانات مهد کودک استفاده می‌کنند.
اگر محلی دارای بیمه نامه آتش سوزی همراه با پوشش شکست شیشه باشد و شخصی بر آثر حواس پرتی با سر به شیشه برخورد و باعث شکسته شدن شیشه وآسیب خود شود آیا بیمه خسارتی پرداخت می کند؟ ویا فقط حادثه را شامل می شود واین در تعریف حادثه نیست؟ خسارت وارده به شيشه از محل پوشش شكست شيشه قابل پرداخت است. البته پوشش شكست شيشه براي شيشه هاي با ضخامت بالا صادر مي شود. بعيد است در اثر برخورد سر شخص،‌شيشه بشكندخسارت وارده به شخص از محل بيمه نامه ي آتش سوزي قابل پرداخت نيست.
در زمان وقوع تصادف که منجر به خسارت مالی بشودو مقصر گواهی نامه نداشته باشدولی بیمه نامه معتبر داشته باشه روال پرداخت خسارت طبق قانون جدید به چه صورت میباشد؟ مطابق بند ت ماده ی 15 قانون جدید شخص ثالث بيمه گر مكلف است بدون هيچ شرط و اخذ تضمين، خسارت زيان ديده را پرداخت كند و پس از آن مي تواند به قائم مقامي زيان ديده از طريق مراجع قانوني براي بازيافت تمام يا بخشي از وجوه پرداخت شده به شخصي كه موجب خسارت شده است مراجعه كند.
خسارت‌هاي تحت پوشش بیمه بدنه چیست؟ 1- خسارتي كه ناشي از برخورد موضوع بيمه به يك جسم ثابت يا متحرك و يا برخورد اجسام ديگر به موضوع بيمه و يا واژگوني و سقوط موضوع بيمه باشد و يا چنانچه در حين حركت، اجزا و يا محمولات موضوع بيمه به آن برخورد نمايد و موجب بروز خسارت شود. 2- خسارتي كه در اثر آتش‌سوزي، صاعقه و يا انفجار به موضوع بيمه و يا لوازم يدكي اصلي همراه آن وارد گردد. 3- در صورتي كه موضوع بيمه دزديده شود و يا در اثر عمل دزدي يا شروع به دزدي به وسيله نقليه و يا وسايل اضافي آن كه در ‌بيمه‌نامه درج شده است خسارت وارد شود. 4- خسارتي كه در جريان نجات و يا انتقال موضوع بيمه خسارت ديده به آن وارد شود. 5- خسارت باطري و لاستيك‌هاي چرخ موضوع بيمه در اثر هر يك از خطرات بيمه شده تا پنجاه درصد قيمت نو قابل پرداخت است.
چه مواردی شامل نقص‌عضو و ازكارافتادگي دائم كلي محسوب مي‌شود؟ نابينايي كامل و دائم هر دو چشم. ⬅️ ازكارافتادگي دائم و كامل يا قطع دو دست، حداقل از مچ. ⬅️ ازكارافتادگي دائم و كامل يا قطع دو پا، حداقل از مچ. ⬅️ازكارافتادگي دائم و كامل يا قطع يك دست و يك پا، حداقل از مچ. ⬅️ از دست دادن هر دو پنجه‌ها. ⬅️قطع كامل نخاع. ⬅️ناشنوايي كامل و دائم هر دو گوش. ⬅️ برداشتن فك پايين. غرامت اين موارد معادل صددرصد سرمايه بيمه‌شده خواهد بود
خطرات و حوادث تحت پوشش براي بیمه وجوه در صندوق و وجوه در راه چیست؟ سرقت مسلحانه و غير‌مسلحانه با شكست حرز؛ 2⃣ آتش‌سوزي، انفجار و صاعقه؛ 3⃣تصادف و يا تصرف وسيله نقليه حامل وجوه؛ 4⃣ تصادف و تصادم شناورهاي دريايي و كشتي و غرق آن‌ها و دزدي دريايي و سوانح مربوط‌به قطار و هواپيماهاي حامل وجوه و هواپيما ربايي
در چه شرایطی غرامت ناشی از یک حادثه، از محل بیمه نامه «سرقت با شکست حرز» پرداخت می شود؟ سارق از طریق غیر عادی مانند استفاده از طناب یا نردبان به ساختمان و یا فضای داخلی آن وارد شود.درب ها با کلید تقلبی یا هر وسیله دیگر باز شوند. سارق با تهدید ساکنان و به عنف وارد محل مورد بیمه شود.سارق از روی دیوارها، پشت بام یا حصارها وارد ساختمان شود.
 کارفرمادر بیمه‌نامه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان ، کلوز پوشش مسئولیت ناظر را خریداری کرده آیا باز هم لازم است که مهندس ناظربیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای خریداری کند؟ باید اطلاع داشته باشید کلوز مذبور در بیمه‌نامه مسئولیت کارفرما ، فقط و فقط برای مدت زمان اجرای همان پروژه می‌باشد و شامل سایر پروژه‌ها که نمی‌شود هیچ! بعد از اتمام پروژه نیز اگر حادثه‌ای رخ دهد و دادگاه مهندس ناظر را مکلف به پرداخت خسارت نماید ، از این محل خسارتی جبران نمی‌شود و ناظر باید از جیب خود خسارت را پرداخت نماید ! پس بیمه مسئولیت حرفه‌ای را برای مهندسان ناظر ، محاسب و مجری باید جدی گرفت!
منظور از كلوزهاي بيمه اي در بيمه نامه هاي مسئوليت چيست؟ پوشش هاي مكمل بيمه نامه مي باشد، در بيمه نامه مسئوليت كارفرما، پوشش هاي اصلي شامل غرامت فوت و نقص عضو و هزينه پزشكي مي باشد اما خريداري پوشش هاي اصلي به تنهايي تمام موارد موردنظر كارفرما را پوشش نمي‌دهد لذا در صورت درخواست بيمه گذار كلوزهاي اضافي نيز با دريافت حق بيمه اضافي تحت پوشش قرار مي‌گيرند.
منظور از كارافتادگي دائم و كلي در بيمه نامه مسئوليت چيست؟ بيمه شدگاني كه طبق نظر پزشك معالج غيرقابل علاج تشخيص داده مي شوند پس از انجام خدمات توانبخشي و اعلام نتيجه توانبخشي يا اشتغال چنانچه طبق نظر كميسيون هاي پزشكي توانايي خود را بصورت كلي و دائم از دست داده باشند.
درصورتی که ماشینی به شخصی برخورد کند و باعث جرح شده و متواری شود، مصدوم باید چه مراحلی را جهت دریافت دیه انجام دهد ؟ باید به مراجع قضایی مراجعه کند تا دادگاه دیه را تعیین نماید. اگر مصدوم شماره خودرو فراری را داشته باشد، خودرو استعلام می شود و ازمحل بیمه نامه، دیه به فرد آسیب دیده پرداخت می شود؛ در غیر اینصورت او می تواند به صندوق تامین خسارتهای بدنی مراجعه کرده، تشکیل پرونده دهد و خسارت خود را براساس حکم دادگاه دریافت کند.
 ایا راننده مسبب حادثه که مجروح شده مشمول قانون دیات می شود؟ در ماده‌ي 3 قانون جديد ثالث،‌ صراحتاً نوع پوشش راننده‌ي مسبب حادثه، حوادث اعلام شده است. در بيمه‌ي حوادث،‌قانون ديات حاكم نيست و تنها غرامت نقص عضو دائم و فوت قابل پرداخت است.
آيا مي توان در بيمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان، تعدادي از كاركنان را با نام و تعدادي را بي نام صادر كرد؟ در بيمه نامه هاي بانام، واحد صدور موظف است ليست اسامي كليه كاركنان بيمه گذار اعم از ثابت و دائمي و يا متغير را از بيمه گذار اخذ نموده و ضميمه بيمه نامه نمايد و در صورت تغيير در ليست مذكور صرفاً پس از اخذ درخواست كتبي بيمه گذار و از طريق صدور الحاقيه، نسبت به افزايش، كاهش و يا جايگزيني افراد اقدام نمايد. در صورتيكه بيمه گذار قادر به ارائه اسامي افراد متغير نباشد الزاماً بيمه نامه بصورت بي نام صادر مي گردد.
مرور زمان بيمه مسئوليت پزشكان و پيراپزشكان چه مدت و محدوده فعاليت آن ها شامل چه مكان هايي است؟ مطابق شرايط عمومي بيمه نامه، تعهدات بيمه گر، منحصر به مسئوليت حرفه اي بيمه گذار است كه در مدت اعتبار بيمه‌نامه رخ دهد، مشروط به اين كه ادعاي خسارت در طول مدت اعتبار بيمه نامه يا حداكثر ظرف مدت چهار سال پس از انقضاي بيمه نامه و حداكثر پس از ۲۰ روز از اطلاع بيمه گذار به بيمه گر شده باشد. محدوده فعاليت آن ها محدوده جغرافياي جمهوري اسلامي ايران و در مراكز معتبر درماني مي باشد.
مزایای بیمه بدنه چیست؟ شما می توانید با خرید بیمه نامه بدنه ، چنانچه مقصر حادثه باشید ، خسارت وارده به خودروی خود را جبران نمایید. شما می توانید حتی در صورتی که مقصر حادثه نیستید و بیمه نامه شخص ثالث طرف حادثه امکان پرداخت کل خسارت شمارا ندارد ، از بیمه نامه بدنه خود برای دریافت مابقی خسارت اقدام نمایید.
آیا می دانید خطرهای اصلی تحت پوشش در بیمه بدنه کدامند؟ حادثه (کلی و جزئی)✅واژگون شدن خودرو✅حریق (آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار)✅برخورد دو وسیله نقلیه به هم یا برخورد با یک جسم ثابت یا متحرک✅برخورد اشیاء به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت و سکون)✅سقوط خودرو✅سرقت کلی خودرو
آیا می دانید که با پرداخت مبلغ اندکی می توانید خطرات زیر را نیز در بیمه بدنه پوشش دهید؟ ✳️سرقت درجا (جزئی) قطعات و لوازم: در این پوشش بیمه بدنه،جبران هزینه سرقت در محل لوازم خودرو از قبیل لوازم صوتی ، رینگ و لاستیک و سایر قطعا تی که بنا به درخواست بیمه گذار در بیمه نامه تعیین شده است ، امکان پذیر می باشد. ✳️هزینه ایاب و ذهاب : در این پوشش بیمه بدنه،هزینه ایاب و ذهاب بیمه گذار در صورت عدم استفاده از وسیله نقلیه به دلیل وارد شدن یکی از خسارت های مشمول تعهد بیمه نامه ، پرداخت می گردد. ✳️پاشیده شدن مواد شمیایی و اسیدی: در این پوشش بیمه بدنه، خسارت وارده به وسیله نقلیه در صورت پاشیده شدن مواد شمیایی و اسیدی، پرداخت می گردد. ✳️شکست شیشه : در این پوشش بیمه بدنه،درصورتی که علت شکست شیشه مستقل از خطرات اصلی در بیمه نامه باشد، خسارت قابل پرداخت است. ✳️بلایای طبیعی : در این پوشش بیمه بدنه، سیل ، زلزله،طوفان و آتشفشان در صورت بروز خسارت تحت پوشش قرار می گیرد
اگر توسط مراجع قضایی ثابت شود راننده مسبب فاقد گواهينامه رانندگي بوده يا گواهينامه او متناسب با نوع وسيله نقليه نباشدشرکت بیمه چه مسئولیتی دارد؟ شركت بيمه موظف است بدون اخذ تضمين، خسارت زيان‌ديده را پرداخت کند و پس از آن مي‌تواند به قائم‌مقامي زيان‌ديده، از طريق مراجع قانوني براي استرداد تمام يا بخشي از وجوه پرداخت شده، به شخصي كه موجب خسارت شده مراجعه کند.
منظور از حوادث قهری در بیمه نامه ها چیست؟ حوادث قهری یابلایای آسمانی، حوادثی هستند که ناشی از علل طبیعی بوده و کسی در وقوع آنها دخیل نیست، مانند زلزله، سیل و طوفان.‌ این حوادث را نمی‌توان با پیش‌بینی و یا با مراقبت‌های معمول، پیش‌گیری نمود. بلکه با مدیریت بحران می توان از تبعات آن کاست.
بیمه نامه حوادث انفرادی چیست؟ غرامت روزانه بستري شدن بیمه‌شده در بیمارستان عبارت است از مبلغی که در ایام بستري شدن بیمه‌شده در بیمارستان به علت تحقق خطر موضوع بیمه به وي پرداخت می‌شود.
درصورت وقوع خسارت آتش سوزي چه اقداماتي بايد كرد و وظايف بيمه گذار چيست ؟ ۱-اعلام خسارت حداكثرتا ۵ روز ۲- تا۱۰روز از زمان اطلاع وقوع حادثه توسط بيمه گذار بايستي كيفيت حادثه و فهرست اشياء نجات داده شده و محل جديد آنها و مبلغ تقريبي خسارت را براي بيمه گذار ارسال نمايد.۳-براي جلوگيري از توسعه خسارت هنگام حادثه و يا بعد از وقوع آن كليه اقدامات لازم را بعمل آورد.۴-بدون اجازه بيمه‌گر در مورد بيمه تغييراتي ايجاد نكند كه تعيين علت حادثه يا ارزيابي خسارت را دچار اشكال كند مگر اينكه تغييرات در جهت تقليل خسارت يا حفظ منافع عمومي ضرورت پيدا كند.
میزان رشد بین المللی نمایندگی بیمه عمر در این فعالیت چگونه است؟ نمایندگانی که در حوزه فروش بیمه های زندگی در کل دنیا فعالیت می کنند، سالانه در مجمعی به نام MDRT گرد هم می آیند و از تجربیات افراد موفق در عرصه بین المللی استفاده می کنند و با داشتن مدرک سازمان به عضویت انجمن مذکور درمی آیند و به دلیل داشتن این گواهینامه معتبر بین المللی جایگاهی حرفه ای در سطوح ملی و بین المللی به دست می آورند.
آیا دوره های آموزشی و شرکت در کلاس های آموزشی نمایندگی بیمه عمر  هزینه دارد؟ تمامی کلاسها،کارگاهای آموزشی و همایش های مربوطه به صورت رایگان برگزار می شود و هزینه ای دریافت نخواهد شد
محل برگزاری کلاس های آموزشی، جلسات معارفه و مصاحبه نمایندگی بیمه عمردر کدام مرکز برگزار می شود؟ تمامی کلاس ها،کارگاهای آموزشی، جلسات توجیهی، معارفه و مصاحبه نمایندگی در تهران برگزار می شود.
آیا کد نمایندگی اعطاء شده بیمه عمررسمیت و مشروعیت قانونی دارد؟ بله . طبق آیین نامه شماره 54 بیمه مرکزی شورای عالی بیمه در اجرای بند 5 ماده 17 قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری در جلسه مورخ 1385/02/12 «آیین نامه نمایندگی فروش بیمه های عمر» را در یازده ماده تصویب نمود. بر اساس این آیین نامه شرکتهای بیمه می توانند اقدام به جذب نماینده فروش در رشته بیمه عمر کرده و همچنین کد نمایندگی رسمی بیمه عمر اعطا نمایند.
 در بیمه مسئولیت، در صورتي كه كاركنان بيمه گذار داراي بيمه تأمين اجتماعي نباشند، جهت اثبات رابطه كاري، چه مداركي لازم است؟ گزارش بازرس اداره كار، قرارداد رسمي في ما بين كارفرما و كارگر و ساير مداركي كه اثبات نمايد كارگر رابطه كاري با كارفرما دارد.
بیمه مهندسی عیوب اساسی و پنهان ساختمان (تضمین کیفیت ساختمان) چیست؟ بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان به منظور پوشش خطرات احتمالی ناشی از موارد تحت مسئولیت مهندسین ناظر، طراح، معمار و محاسب برای ساختمان تکمیل شده صادر می‌شود. این بیمه در زمان فروش ساختمان به خریدار تحویل داده می‌شود.
بیمه فساد کالا در سردخانه چیست؟ این بیمه خسارت‌های وارد به کلیه کالاهای قابل نگهداری در سردخانه‌ها از قبیل مواد پروتئینی، میوه‌جات، فراورده‌های لبنی و نیز شیمیایی و داروئی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
پوشش‌های اضافی و تکمیلی در بیمه نامه بدنه کدامند؟ سرقت در جای قطعات و لوازم وسیله نقلیه -شکست شیشه به تنهایی- غرامت ایام تعمیرات- بلایای طبیعی- خطرات ناشی از مواد شیمیایی-
بیمه عمر چیست؟ بیمه عمر و سرمایه گذاری، در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود تضمینی است، که علاوه بر پرداخت سود علی الحساب و سود مشارکت در منافع به سپرده گذاری بیمه گذاران، شامل پوششهای بیمه ای بسیار زیادی از قبیل اتفاقات ناگواری مثل حادثه و فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و یا بیماریهای خاص و... میشود و در این زمانها، بیمه حامی شما خواهد بود.
بالا
Logo Art

Sorry! Something went wrong.

All Rights Reserved, Copyright © 2019